Shopify Yeni Şablon Nasıl Oluşturulur? Ürünlere Göre Farklı Ürün Sayfaları Nasıl Yapılır?

Herkese Selamlar,

Shopify üzerinden e-ticaret sitemizi oluştururken ürün tipine göre farklı ürün sayfalarına ihtiyacımız olabilir. Örneğin takı satan bir e-ticaret siteniz var ise yüzüklerinize ait ürün sayfasınız da yüzük ölçülerini paylaşabileceğiniz bir alan olmasını isteyebilirsiniz ancak bunun kolye gibi diğer ürün kategorilerinde olmasına gerek yok. Shopify’da bunu şablonlar ile belirleyebilirsiniz. Aşağıda bu konuyla ilgili adımları listeledim.

1. Yeni Şablon Oluşturma
Shopify yönetim panelinizden Online mağaza > Temalar sayfasını açın ve aktif temanızı özelleştir diyin, ardından üst tarafta bulunan seçeneklerden ürünleri seçin ve şablon oluştura basın.

2. Varsayılan Üründen Kopyalayın
Mevcutta ürünlerinizin var olduğu varsayılan şablondan yeni şablonunuzu kopyalayabilirsiniz veya daha önce oluşturmuş olduğunuz başka bir şablondan da kopyalama yapabilirsiniz oluşturacağınız yeni şablon seçtiğiniz şablon ile tamamen aynı olacaktır.

3. Yeni Şablonunuzu Düzenleyin
Yeni şablonunuzu oluşturduktan sonra tema düzenleyicinizden bu şablonu dilediğiniz gibi düzenleyin ve kayıt edin

4. Son olarak; Ürünlerinizi bu şablona atayın
Son olarak yapmanız gereken ürünlerinizi bu şablona atamak, yeni bir ürün oluştururken veya her hangi bir ürünü düzenlerken ürünün hangi şablonda gözükmesi gerektiğini belirtmelisiniz.

Yapmanız gerekenler sadece bu kadar. Böylece ürünlerinizde farklı ürün sayfaları ayarlayabilirsiniz.

Shopify e-ticaret sürecinizde yardıma ihtiyaç duyduğunuzda bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

2 Beğeni