Sanal POS taksit seçenekleri

Herkese merhaba,

Sanal POS kullanan müşterilerimizin bazen taksit seçeneklerini göremedikleri durumlar olabiliyor. Bu tarz durumlarla karşılaşırsanız mutlaka kullanılan sanal POS kurumlarının sandbox API key ve API secret tokenlarıyla da test etmeyi unutmayın. Çünkü sanal POS kurumları taksitlendirme seçeneklerini, kategori bazlı olarak taksitlendirme yapmanızı beklemektedir.

Eğer siteniz böyle bir yapıya sahip değilse merak etmeyin, İyzibazaar eklentisi ile kategori bazlı taksitlendirme yapabilirsiniz.
Örnek vermek gerekirse bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) taksitlendirmeyi düzenleyen yönetmeliğine göre taksit sayısı Beyaz Eşya alışverişlerinde en fazla 9 ay, Elektronik Eşya alımlarında 4 ay, Bilgisayar ürünlerinde en fazla 12 ay ve Tablet alımlarında 6 ay olarak uygulanır. 5000 TL altı Televizyon alış verişlerinde 9 ay, 5000 TL üzeri Televizyon alışverişlerinde ise en fazla 4 ay taksit uygulanır.

Eğer eklentiler ile taksitlerinizi yapılandırdıysanız ve hala taksit seçenekleriniz göremiyorsanız anlaşmış olduğunuz sanal POS kuruluşundan taksit seçeneklerinizin açık olduğunu teyit ettirebilirsiniz.

Sanal POS kuruluşundan teyit aldıktan sonra sorun hala devam ediyorsa eklentiyi satın aldığınız firma ile irtibata geçebilirsiniz.

1 Beğeni