Mağazanız için En İyi 30 WooCommerce Eklentisi

Eklentiler, WooCommerce’nin bir parçasıdır. Eklentiler sayesinde mağazanıza çeşitli özellikler ekleyebilirsiniz ve aynı zamanda işinizi de büyütmenizi sağlar. Peki hangi eklentileri kullanmak en iyisi? Bu başlık altında sizlerle göz atalım.

 1. TrustPulse
  TrustPulse, satışlarınızı fırlatma da size yardımcı olacaktır. TrustPulse kısaca sosyal kanıt bildirimleri uygulamasıdır.
  Sitenize sosyal kanıtlar ekleyerek sayın alma işlemlerini arttırın. Peki bu nasıl oluyor? Kısaca anlatmak gerekirse, insanlar kendi seçimlerini yapmadan önce aynı seçimleri yapan insanlara bakarlar ve seçime karşı bir güven oluşur. İşte bu sosyal kanıt sayesinde olur.

 2. OptinMonster
  OptinMonster, piyasadaki en güçlü dönüşüm optimizasyon yazılımıdır. Terkedilmiş web sitesi ziyaretçilerini abonelere ve müşterilere dönüştürmenize olanak sağlar.
  Sepeti terk etmeyi azaltmak, e-posta listenizi büyütmek, satış dönüşümünü arttırmak vb. yapmak için e-Ticaret sitenizde kullanabilirsiniz.
  E-posta listenizi büyütme ve satış arttırma konusunda ciddiyseniz, kesinlikle bu eklentiye ihtiyacınız vardır.

 3. MonsterInsights
  MonsterInsights, WooCommerce mağazaları için en iyi Google Analytics eklentisidir.
  Birçok kişi Google Analytics raporlarını anlamakta zorluk çekiyor. MonsterInsights, Wordpress panonuzda ihtiyacınız olan tüm bilgileri size göstererek işinizi kolaylaştırır. Bu sayede hem işinizi büyütmek ve satışlarınızı arttırmak için daha iyi kararlar alırsınız.

 4. Sabit İletişim
  Sürekli İletişim, e-ticaret işletmeleri için en iyi e-posta pazarlama hizmetidir. Aynı zamanda yeni başlayanlar için kullanıcı dostu bu eklenti mağazanıza kolay bir şekilde eklenebilir ve e-posta listenizi oluşturabilirsiniz.
  Bu eklenti içinde birçok profesyonel e-posta şablonu bulunur. Ayrıca, sadece seçilen kişi ve kişilere e-postalar göndermek için birden fazla liste oluşturabilirsiniz.

 5. LiveChat
  LiveChat, piyasadaki en iyi canlı sohbet eklentisidir. WooCommerce mağazanıza kolayca canlı sohbet eklemenizi ve kullanıcıların sorularını anında cevaplamanızı sağlar.

 6. YITH WooCommerce İstek Listesi
  Bu eklenti bir dilek listesi eklentisidir. Müşterilerinizin ürünleri dilek listesine kaydetmelerini sağlar.
  Yoğun alışveriş dönemlerinde, insanların yoğun alışveriş listeleri oluşturdukları zaman çevrimiçi mağazanız için harika bir eklentidir.

 7. WooCommerce Çok Dilli
  Bu eklenti, ürünlerinizi ve WooCommerce sayfalarınızı farklı dillere çevirme olanağı sağlar. Farklı ülkelerden müşterileriniz olabilir ve web sitenize kendi dillerinde göz atmayı tercih edeceklerdir.

 8. WooCommerce Ürünleri Slide
  WooCommerce Products Slider, kolay bir şekilde ürün sürgüleri ve karuseller oluşturmanıza ve onları WooCommerce mağazanızın herhangi bir yerine eklemenize imkan sunar.

 9. RafflePress
  RafflePress, WooCommerce mağazaları için en iyi yarışma ve hediye eklentisidir.
  Web sitenizin trafiğini daha da büyütmenize yardımcı olur ve yapılan yarışmalar ve verilen hediyelerde sosyal medya takipçilerine izin verir. Bu sayede sayfanızın popülerliği artmış olur.

 10. WooCommerce Özelleştirici
  WooCommerce Customizer, yerleşik WooCommerce filtrelerini kullanmak için kolay bir kullanıcı arayüzü sunar. Bu filtreler, düğme metni, etiketler ve birçok şeyi düzenlemenizi sağlar.
  Hiçbir PHP kodu yazmanıza gerek olmadan WooCommerce Customizer sayesinde bu ayarları rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

 11. WPForms tarafından WP Mail SMTP
  WooCommerce mağazaları, mağaza sahibi ve müşterileri bilgilendirmek için e-posta bildirimleri gönderir. Bunu PHP mail () fonksiyonuyla yapar.
  Fakat, bazı Wordpress hosting şirketi bu fonksiyona sahip değildir ve bu durumda mağazanızın e-posta özellikleri çalışmaz.
  WP Mail SMTP, e-posta göndermek için bir SMTP servis sağlayıcısı kullanmanıza izin vererek bu sorunu ortadan kaldırır.

 12. WooCommerce AB KDV Uyumu
  Bu basit eklenti dükkanınızı AB KDV ile uyumlu hale getirirerek ürünlerinizi doğru KDV ile fiyatları gösterecektir.

 13. WooCommerce için Sipariş Teslim Tarihi
  Bu eklenti, kullanıcıların ödeme sırasındaki ürünler için teslim tarihi seçmelerini sağlar. Mağaza sahipleri istenilen teslimat tarihini siparişler sayfasında görebilirler.

 14. YITH WooCommerce Hızlı Görünüm
  WooCommerce Quick View, müşterilerinizin tek bir tıkla ürün ayrıntılarına ulaşmalarını sağlar. Bu, müşterilerinizin uzun ürün listelerinden veya mağaza sayfasından ayrılmadan ürün bilgilerini hızlı bir biçimde almasını sağlar.

 15. WooCommerce PDF Faturaları ve Paketleme Fişleri
  Bu eklenti, müşterilerinize e-posta yoluyla PDF faturaları ve paketleme fişleri göndermenizi sağlar. Kullanıcılar ayrıca faturalarını ve fişlerini hesap alanlarından indirebilirler. Bir site yöneticisi olarak toplu fatura oluşturabilir, indirebilir ve kullanıcılara e-postayla gönderebilirsiniz.

 16. YITH WooCommerce Karşılaştır
  Bu eklenti, müşterilerinizin iki ya da daha fazla WooCommerce ürününü karşılaştırmanızı sağlar. Kullanıcıların karşılaştırma tablosunda hangi özellikleri görebileceğini seçebilirsiniz.

 17. WooCommerce Menü Çubuğu Sepeti
  Genellikle WooCommerce temanız size en üstte bir el arabası düğmesi gösterecektir, fakat temanız alışveriş sepeti düğmesi göstermiyorsa ya da yerini beğenmiyorsanız bu eklenti işinize yarayacaktır.

 18. YITH WooCommerce Ajax Araması
  Bir web sitesinin başarılı olması için herhangi bir gecikme yaşanmaması gereklidir. Sayfa yükleme esnasında bir saniyelik bir gecikme bile müşterilerinizi kaybetmenize yol açabilir.
  Bu eklenti, kullanıcılar yazmaya başladığında ürünleri anında görüntülemeleri için güçlü bir arama özelliği sunar

 19. WooCommerce Checkout Alan Düzenleyicisi
  Bu eklenti, mağazanızın ödeme sayfasındaki alanlarını özelleştirmenizi ve düzenlemenizi sağlar. Bu sayede işinizi büyütmek için verileri kullanmanıza olanak sağlar.

 20. WooCommerce için Minimum Satın Alma
  Bu eklenti, ürünlerinize minimum satın alma kuralları ayarlamanızı sağlar. Bir ürün için veya ürün grubu için kural ekleyebilirsiniz.

 21. WooCommerce Hediye Kartları
  WooCommerce için hediye kartları, mağazanıza hediye kartları eklemenizi sağlar. Müşterileriniz farlı miktarlarda hediye kartları satın alabilecek ve mağazanızda alışveriş yaparken hediye kartı için başvuran yakınlarına verebilecekler.
  Hediye kartı satın alımı için başvurulduğunda, eşdeğer fiyat faturadan düşülür.

 22. WooCommerce Para Birimi Switcher
  Bu eklenti, müşterilerinizin kolay bir şekilde para birimlerini değiştirmek ve yerel para cinsinden gerçek zamanlı dönüşüm oranları almak için izin verir.

 23. WooCommerce Renkleri
  Bu eklenti, WooCommerce ögelerinin renklerini değiştirebileceğiniz tema özelleştiriciye bir WooCommerce bölümü ekler. Herhangi bir özel CSS eklemek istemiyorsanız, bu eklenti tam size göre.

 24. WooCommerce Ürünleri Filtresi
  Bu eklenti, müşterilerinizin ürünleri kategorilere, özelliklere, ürün etiketlerine ve fiyatlarına göre filtrelemeyi sağlar.

 25. WooCommerce Kısa Kodları
  WooCommerce’de, mağazanız için kullanabileceğiniz bir dizi kod bulunmaktadır. Bu eklenti sayesinde Wordpress görsel editörünüzde bir açılır pencere ekleyerek mağazanızın içerik alanlarına kolay bir şekilde kısa kod seçmenize ve eklemenize olanak sağlar.

 26. WooCommerce için Yükseltici
  Bu eklenti, mağazanızı daha verimli bir şekilde çalıştırmanıza imkan sağlayarak birçok özellik eklemenizi sağlar. Tonlarca özelliği olan bir eklenti paketi gibi davranır.

 27. WooCommerce için Özel Ürün Sekmeleri
  Genellikle ürün sayfalarında daha fazla bilgi görüntülemek için kullanıcıların sayfayı aşağı kaydırması gerekir. Bu eklenti sayesinde ürün açıklamaları ve ayrıntılarını sekmelere ayırabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılara daha rahat bir kullanım sunmuş olursunuz.

 28. WooMarketing Paketi
  WooMarketing paketi, WooCommerce’yi geliştiren ve onlar tarafından korunan bir WooCommerce pazarlama eklentisi paketidir. Daha akıllı indirimler, dinamik fiyatlandırma gibi birçok özelliği içinde barındırır.

 29. Woo Paketi ve Gemi Paketi
  Eğer ürünlerinizi paketleyip müşterilerinize gönderiyorsanız, bu paket tam size göre. WooCommerce ekibi tarafından yapılmaktadır ve fatura, paketleme fişleri, nakliye seçeneklerini kişiselleştirme gibi uzantıları içerir.

 30. WPForms
  Her web sitesine bir iletişim formu şarttır. WPForms, Wordpress için en iyi sürükle ve bırak form eklentisidir. Çeşitli anketler, iletişim formları vs. herhangi bir form oluşturmanızı sağlar.
  WPForms ücretsiz sürümü, basit bir iletişim formu oluşturmanızı sağlar ve tüm temel özellikleri içinde barındırır.
  WPForms Pro ise, ücretsiz sürüme göre daha kapsamlı özelliklere sahiptir.

Konumuzun sonuna geldik. Umarım eklenti konusunda sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Yazının orijinali muhakkak güzeldi fakat sanki çeviri yapılmış gibi neyse en azından konuyu bulduğum için yazmak istedim özellikle Google analytics ve ads ile dönüşüm izlemek için MonsterInsights i sıklıkla kullanıyorum wpform zaten bizim için vazgeçilmezlerden güvenlik için worddefence eklemeden geçmek istemem