Iyzibazaar SubmerchantKey ve Submerchant Price Hatası Nasıl Çözülür

Iyzibazaar ile çok satıcılı pazaryerlerinde Iyzico ile ödeme almayı sağlayabilirsiniz. Iyzibazaar’ı kullandığınız süreçte sıkça karşılaşan hatalar ile ilgili bir rehber hazırladık;

1. SubmerchantKey Bulunamadı Hatası
Genellikle Ödeme sırasında karşılaşan bu hatanın sebebi siparişte bulunan ürünün satıcısının iyzico kaydı tamamlanmadığından kaynaklanmaktadır. Satıcılarının ödeme alabilmesi için Iyzico’ya kayıtlı olması ve benzersiz bir kimliğe sahip olması gerekmektedir. Böyle bir hata ile karşılaştığınızda admin panelinizden Iyzibazaar > Satıcılar kısmına gelerek ilgili satıcının Submerchant keye sahip olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz. Eğer bu benzersiz kimliğe sahip değilse satıcıyı düzenleyerek firma bilgileri ile birlikte Iyzıco kaydını tamamlayabilirsiniz.

2. Submerchant Price Hatası
Genellikle sepet tutarıyla ilgili oluşan bu problemin başlıca sebeplerinden biri kargo ücretinden alacağınız komisyon miktarıdır. Iyzıbazaar ayarlarından kargo ücreti için sabit fiyatlı bir komisyon belirlediğinizde belirlediğiniz miktar kargo ücretinden her zaman eşit veya küçük olmalıdır. Örneğin belirlediğiniz sabit miktar 20₺ ise sepet sırasında müşteriden tahsil edeceğiniz kargo ücreti 20₺ üzeri bir fiyat olamaz. Burada genel olarak yüzde olarak komisyon alınmasını veya tamamının alınmasını tavsiye etmekteyiz.