2022 Yılının En Hızlı 5 Wordpress Teması Hangileridir?

Herkese Merhaba, Siteniz yükleme süresi pek de iyi değilse o zaman hazırlamış olduğum içerik tam sizlik diyebiliriz. Sitenizin yükleme işlemi eğer geç oluyorsa web sitenizin türünden bağımsız olarak ziyaretçileriniz sayfalarınızı görüntülemek için beklemek yerine ayrılmaya karar verebilir. Amacımız satış yapmak trafik almak olursa bu daha da önemli hale getirebilir.

Bu sorunun cevabını aramaktaysanız işte bu yazı tam size göre en hızlı Wordpress temalarını testlerini yapıp sonuçları ele aldığımda gözle görülür bir fark ortaya çıktı. Tavsiye edeceğim bu Wordpress temalarından birini kullanarak web sitenizi daha hızlı hale getirebilirsiniz. Bilindiği üzere sayfa hızı kullanıcı deneyimi yaratmada belirleyici faktörlerdendir.

Sayfa hızını etkiliyen faktörler; boyutunuz, duyarlı tasarımınız, iyi ön uç özellikleri, paralaks efektleri ve kaydırma süresi, açılır pencerelerin sayısı, Google Yazı Tiplerini kullanma şekliniz ve WordPress eklentileri dahil olmak üzere hızı etkileyen tonlarca öğe vardır. kurdunuz. Neyse ki, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek birçok profesyonel hafif WordPress teması var.

En hızlı WordPress temaları (test edildi ve karşılaştırıldı)

image
image

1.GeneratePress


GeneratePress , en hızlı temalar arasında yer almaktadır. Hafif ve Erişilebilir olması, yüksek kodlama standartları, kararlı ve güvenli olmasını sağlar. Aynı zamanda arama motoru optimizasyonu (SEO) dostudur ve daha içeriğinizi eklemeden Google sıralamalarınızı yükseltmeye başlamanıza olanak tanır.

Bu tema, gelişmiş tema seçenekleriyle birlikte gelir. Tüm düzen öğelerini ince ayarlayabilecek, demo siteleri kurabilecek ve daha fazlasını yapabileceksiniz. Ayrıca , web sitenizin hem masaüstü hem de mobil sürümlerini değiştirmenize olanak tanıyan bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu olan Elementor ile uyumluluk sunar.

Toplam Sayfa Boyutu:39.8KB
İstekler: 10
Sayfa hızı: A (%99)
Yavaş: A (%94)
Tam Yüklü: 1.1s


2.Neve


Modern tema olan Neve ultra hızlıdır ve Mobil cihazlar için de optimize edilmiştir ve size ekstra bir SEO desteği sağlar. Hepsinden iyisi, önceden oluşturulmuş tasarımlarından birini yükleyerek koda girmeden neredeyse anında özelleştirmeye başlayabilirsiniz.

Neve, tüm popüler sayfa oluşturucularla uyumludur . Ana sayfanız gibi web sitenizin çeşitli öğelerini kolayca özelleştirebilir ve düzenleme yaparken gerçek zamanlı değişiklikleri görebilirsiniz. Genel olarak, bu tema süper esnek ve kullanıcı dostudur, bu da onu daha verimli çalışmak isteyen yeni başlayanlar veya ileri düzey kullanıcılar için mükemmel bir çözüm haline getirir.

Toplam Sayfa Boyutu: 57.6KB
İstekler:12
Sayfa hızı: A (%99)
YSlow: A (93%)
Tam Yüklü: 0.9s


3. Astra

Astra teması, en popüler WordPress temalarından biridir. Genellikle gecikmelere neden olan jQuery bağımlılıklarını ortadan kaldırarak performans için optimize edilmiştir. Ayrıca, içeriğinizi daha verimli bir şekilde düzenleyebilmeniz için sitenize eklemek üzere ayrı ayrı modüller seçmenize olanak tanır.

Bu hızlı WordPress teması, gerçek zamanlı bir özelleştirici ile birlikte gelir (Elementor ve Beaver Builder vs. ), böylece yaratıcılığınızı gözlerinizin önünde serebilirsiniz.

Toplam Sayfa Boyutu: 107KB
İstekler: 15
Sayfa hızı: A (%99)
YSlow: A (%92)
Tam Yüklü: 0.9s


4. Zakra

Bir diğer Wordpress temamız Zakra, çevrimiçi mağazalar için çok uygun olan çok amaçlı bir temadır . Hız için optimize edilmiştir, böylece dönüşüm şansınızı en üst düzeye çıkarır. Ayrıca tamamen duyarlı ve AMP’ye (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) hazır olduğundan, web siteniz herhangi bir cihazda en iyi şekilde görünecektir. Son olarak Zakra, WooCommerce ile sorunsuz bir şekilde çalışır ve SEO dostudur, bu da onu çevrimiçi perakendeciler için mükemmel bir seçim haline getirir.

Toplam Sayfa Boyutu: 97.1KB
İstekler: 16
Sayfa hızı: A (%98)
YSlow: B (87%)
Tam Yüklü: 0.6s


5. Customify


Türkçe isim karşılığı özelleştir olan bu temanın birincil odak noktası gelişmiş özelleştirmedir. Pek çok başlangıç ​​sitesinden veya demodan biriyle başlayabilir ve ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. Customify’ın özel oluşturucusu sayesinde alt bilgi (Footer) ve üst bilgide (Header) bile değişiklik yapabilirsiniz . Tabi ki bu temamızda, Elementor ile uyumludur. Ayrıca bu tema, WooCommerce veya Mega Menu gibi popüler eklentilerle uyumludur.

Toplam Sayfa Boyutu: 381KB
İstekler: 19
Sayfa hızı: A (%98)
YSlow: A (90%)
Tam Yüklü: 1.5s

Yaptığım araştırmalar sonucu bu 5 wordpress sitesi ile e-ticaret ortamınızda trafiğiniz artırabilir ve kazançlarınız daha yüksek seviyelere taşıyabilirisinz. Bir Forum konusununda sonuna geldik umarım yardımcı olmuştur herhangi aklınıza takılan bir durumda bu konu altına yazabilirsiniz.

1 Beğeni

GeneratePress bizim de sıklıkla kullandığımız güzel bir tema hem çok lite hız ve seo açısından da çok faydalı ücretsiz sürümü ile bir çok şey çıkartılabiliyor.

1 Beğeni

Görüşünüz için teşekkür ederiz. Evet GeneratePress ile gerçekten iyi işler çıkartabilirsiniz.