Wordpress Kullanmanın Avantajları

Bildiğiniz üzere Wordpress çok popüler bir İYS (İçerik Yönetim Sistemi)'dir. Peki Wordpress’i bu kadar popüler yapan avantajları neler? Bu konu başlığı altında bu maddeleri inceleyelim.

 1. “Kolay Kurulum”
  Wordpress’de bir site kurmak oldukça kolay ve kısa bir zamanda kurulumu tamamlayabilirsiniz. Kurulum için 2 seçenek vardır: Manuel olarak wordpress yükleme ve kontrol paneli üzerinden wordpress yükleme.

 2. “Yaygın Wordpress Kullanımı”
  Yaygın Wordpress kullanımı sayesinde yaşadığınız sorunları forumlarda veya internet üzerinden araştırdığınızda birçok makale ve kaynağa ulaşabilirsiniz.(GurmeHub Forum bu tür sorunlar için en iyi yardım kaynağıdır.)

 3. “Yazılım Bilgisine Gerek Olmaması”
  Wordpress’de minimum yazılım bilgisiyle profesyonel internet siteleri yayınlayabilir ve kendi ihtiyacınıza göre tasarlayabilirsiniz.

 4. “Her İhtiyaca Uygun Eklentiler”
  Wordpress’in yaygın kullanımının yanı sıra, geliştirici konusunda da birçok üyesi vardır. Bu sayede binlerce eklenti içerisinden size ve amacınıza en uygun olanı seçebilir ve yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan sorunsuz bir şekilde tüm işleri eklentiler sayesinde yapabilirsiniz.
  Profesyonel eklentiye ihtiyacınız varsa https://gurmehub.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 5. “Altyapısı Wordpress Olan Popüler İnternet Siteleri”
  Wordpress alt yapısını giderek geliştiriyor ve dünyada birçok firma internet sitelerinin bazı kısımlarında Wordpress’e güveniyor.
  Örneğin Adobe, bildiğiniz üzere resim ve video düzenleme konusunda en popüler sitelerden biridir. Bu firma blog kısımlarında Wordpress alt yapısını kullanmaktadır. İncelemek isterseniz: https://blog.adobe.com/
  Bir örnek daha vermek gerekirse, teknoloji devi ve en büyük pazar payına sahip olan Samsung’u örnek verebiliriz. İncelemek için: https://news.samsung.com/

Bu açıkladığım maddeler doğrultusunda Wordpress’in ne kadar yararlı bir altyapı olduğunu umarım daha iyi anlamışsınızdır.