Kargo Entegrasyonu Kullanmanın Faydaları

Kargo entegrasyonu, sipariş henüz hazırlık aşamasındayken gönderi bilgileri ve kargoya ait barkod verisinin otomatik oluşturan ve bu sayede işlemleri hızlandırıp kolaylaştıran bir uygulamadır.

1- Kolaylık Sağlar

Kargo entegrasyonu ile siparişlerin kargoya hazırlanması, kargo sürecinin ve teslim bilgilerinin aynı zamanda takibi gibi süreçleri çok daha az zaman harcayarak gerçekleştirebilmeniz hedeflemektedir. Bu sayede sipariş yoğunluğuna da bağlı olarak yaşayabileceğiniz karışıklıklar önlenerek daha hızlı ve problemsiz bir süreç yönetebilirsiniz.

Kargo entegrasyonu, size kolaylık sağladığı gibi aynı zamanda müşterilerinize de kolaylık sunmaktadır

2- İşinizi Hızlandırır

Kargo entegrasyonu süreçlerinizi optimize eder ve kolaylık sağlar bu şekilde çok sayıda kargo entegrasyonuyla çalışabilir ve sayesinde sipariş oluşturulduğu andan itibaren tüm süreç otomatik olarak yürümeye başlar, entegrasyonun sağlamış olduğu bu hız sayesinde manuel bir yönetime gör çok daha hızlı sonuç alırsınız

3- Zaman Kazandırır

Siparişleriniz için her defasında kargo bilgisi eklemenize gerek kalmaz. Kargo entegrasyonu ile basit bir şekilde toplu teslim barkodu oluşturulmaktadır, bu da sizin üzerinizdeki iş yükünü azaltır ve her defasında bilgileri teker teker girme yükünden sizi kurtarır.

4- SMS ile Bilgilendirebilirsiniz

SMS bilgilendirmesi sayesinde siparişlerin hazırlanma, kargoya verilme gibi aşamalarında sizin belirlediğiniz şablonlar üzerin den müşterilerinize kargolarının durumlarından otomatik olarak haberdar eder ve müşterilerinizin kargolarımı güncel olarak takip edebilmesini sağlar, bu da müşterinizle aranızdaki güveni güçlendirir ve müşterilerinize de kolaylık sunar.

5- Ödeme Kolaylığı Sağlar

Kapıda ödeme, gönderici ödeme ve alıcılı ödeme gibi farklı gönderim seçeneklerini tercih edebilir ve bu şekilde kargo gönderimi yapabilir siniz, bu da size ve müşterinize kolaylık sağlar.

6- Birden Fazla Kargo Entegrasyonu ile Çalışabilirsiniz

Modül üzerimde birden fazla kargo entegrasyonu mevcut olduğu içi farklı kargo firmalarıyla dilediğiniz gibi çalışabilirsiniz ve kargo tanımlayabilirsiniz.

Spotify ve WordPress altyapısı üzerinde eğer bir e ticaret veya pazaryeri siteniz mevcut ise GurmHub’ın geliştirmiş olduğu Kargo Entegratör eklentisini kullanarak Türkiye’deki tüm kargo firmaları ile çalışabilir ve otomatik barkod çıkarabilirsiniz. Ve tüm kargo süreciniziz koordinasyonunu yürütebilirsiniz, Kargo entegratör, müşterilerin kargo ihtiyaçlarını karşılamak için farklı taşıyıcılar ve hizmetler arasında uyumlu bir şekilde çalışırlar ve böylece müşterilerin kargo sevkiyatlarının daha verimli ve etkili hale gelmesini sağlarlar.